14. Radomski Festiwal Jazzowy. Koncertów odsłona pierwsza 16-17 października 2015

 

16 października 2015 (piątek), 19.00, ul. Żeromskiego 56

 

Michał Wierba Doppelganger Project  

 

Bilet wstępu 10 złotych, dostępny w dniu i w miejscu koncertu


Muzykę wykonywaną przez Michał Wierba Doppelganger Project feat. Maciej Sikała można określić jako nowoczesny jazz/World music. Jest tu zabawa cytatem, konwencją, swobodne poruszanie się w różnych stylistykach, nawiązania do tradycji, a pod tą powierzchowną warstwą kryje się ulotne piękno. Michał Wierba – pianista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Urodzony w Krakowie, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach. Muzyk i lider różnych, w tym międzynarodowych projektów, które powstawały z udziałem kilkunastu instrumentalistów jazzowych.

 

Skład formacji: Michał Wierba – fortepian; Maciej Sikała – saksofon; Kuba Dworak – kontrabas; Arek Skolik – perkusja

 

Michał Wierba o projekcie na www.polskieradio.pl: Z Maciejem Sikałą spotkałem się nagrywając album „Jazz Night with Maciej Sikała” i kiedy przyszedł czas na kolejny album Doppelganger Project, postanowiłem zaprosić go do zespołu. Arek Skolik to wielki perkusista, rasowy jazzowy cat. Od pierwszego spotkania wiedziałem, że mamy ten sam oddech muzyczny. Obaj poświęciliśmy dużo czasu na zgłębianie korzeni jazzu i to daje nam punkt odniesienia. Bogusz Wekka jest wirtuozem instrumentów perkusyjnych. Kuba Dworak jest niezwykle dojrzałym basistą - świadomym swojej roli w zespole - to rzadki dar!

 

 

 

17 października 2015 (sobota), 18.00, ul. Żeromskiego 56 

 

Usłyszeć taniec

 

Bilet wstępu 10 złotych, dostępny w dniu i w miejscu koncertu


Pierwszy w Polsce i jeden z kilku na świecie, projekt łączący flamenco, muzykę irlandzką i jazz. Ostatnio prezentowali się w popularnym programie telewizyjnym „Mam talent”. Harmonijny kolaż różnych tradycji muzycznych we współczesnych aranżacjach. Tworzą go wybitni muzycy reprezentujący różne kultury muzyczne. Efektem ich współpracy jest unikalna, ethnojazzowa fuzja, której celem jest pokazanie możliwości współistnienia kultur we współczesnym świecie.

 

Skład formacji: tancerze - Mateusz Wójcik - step irlandzki, twórca i choreograf projektu; Agata Teodorczyk - flamenco; Karol Drzewoszewski - step amerykański; muzycy; Tomasz Biela - gitara akustyczna i elektryczna, kierownik muzyczny; Michał Czachowski - gitara flamenco, cajon; Witold Kulczycki - flet irlandzki, saksofon altowy, wokal;

 

MATEUSZ WÓJCIK – absolwent prestiżowej irlandzkiej uczelni Irish World Academy of Music and Dance oraz Wydziału Zarzadzania Uniwersytetu Warszawskiego. Twórca, choreograf i manager projektu Usłyszeć Taniec. Laureat programu Riverdance Masterclass dla potencjalnych przyszłych tancerzy największego widowiska na świecie: Riverdance. Jako pierwszy Polak miał zaszczyt wystąpić jako członek zespołu Riverdance podczas bicia rekordu Guinnessa najdłuższej linii Riverdance w Dublinie. Tancerz pierwszego składu amerykańskiego widowiska Rhythm in the Night. Solista i kapitan tancerzy widowiska Night of the Dance, tancerz widowisk Touch of Ireland i Celtic Dream, oraz niezależny artysta współpracujący z zespołami zPolski (Danar, Macalla) i zagranicy (One String Loose). Jako student Irish World Academy miał zaszczyt wystąpić z legendarnym zespołem The Chieftains.

AGATA TEODORCZYK – Tancerka, choreograf i pedagog flamenco, absolwentka Dance Movement Therapy Institute. Solistka grupy „Por Fiesta”, z którą występowała zarówno na najbardziej prestiżowych festiwalach gitarowych w Polsce, ale także tworzyła projekty: „Mszy Flamenco” oraz projekt „Fuente” łączący muzykę flamenco z muzyką hinduską. Występowała w spektaklu: „Mi camino flamenco” w warszawskim teatrze „Komedia”, w teatrze “Syrena” u boku doskonałych muzyków hiszpańskich, w spektaklu „Flamenco Pasión” w teatrze Nowym w Łodzi. Występowała także w Polsce i za granicą z międzynarodową grupą „Los Remedios” do śpiewu Jose Angela Carmony, a także tak że z legendarnym zespołem „Gypsy Kings”. Współpracowała z teatrem „Kamienica” dbając o oprawę taneczną sztuki o Don Juanie oraz jako solistka z grupami: „Gallito Trio”, „Los Remedios” oraz „Por Fiesta”, z którą związana jest do dziś.

KAROL DRZEWOSZEWSKI – artysta musicalowy i pedagog. Po raz pierwszy zadebiutował na scenie w Teatrze Muzycznym w Gdyni w takich Musicalach jak Fame, Skrzypek na dachu, My fair Lady. Półfinalista 1 i 5 edycji programu Mam Talent, gdzie w roku 2008, wykonał numer jako pierwszy w Polsce, stepując do góry nogami, a w 2012 wystąpił wraz z grupą musicalowa Zaklepotani, której jest założycielem. Na przełomie lat 2011 i 2012 występował z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku w programie jazzowym Glenna Millera z 17 osobowym Big Bandem. Od 2010 roku jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na specjalności musicalowej. Występował na wielu scenach w Polsce i w Europie.

TOMASZ BIELA – gitarzysta, kompozytor, kierownik muzyczny projektu Usłyszeć Taniec. Lider zespołów muzyki irlandzkiej: Danar i Macalla Trio oraz twórca i manager czołowego zespołu muzyki bretońskiej Gwerenn, współtwórca duetów Grygier/Biela i Biela/Kwietniewski. Zafascynowany również muzyką szwedzką oraz średniowieczną występuje w zespołach Macklamara i Tryzna. Wciąż poszukuje nowych wyzwań muzycznych, eksperymentuje na granicy gatunków i przekracza bariery między kulturami. Zostawia wyrazisty ślad w twórczości wszystkich projektów w których uczestniczy. Koncertuje regularnie na najważniejszych festiwalach w Polsce i w Europie (Austria, Holandia, Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Dania).

MICHAŁ CZACHOWSKI – wybitny polski gitarzysta flamenco. Autor projektu Indialucia. W 2004 oraz 2005 roku został uznany przez pismo Gitara i Bas najlepszym gitarzystą flamenco. Jego debiutancki album został nagrodzony nagrodą Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku i został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka 2006. Album wydany był również w roku 2007 w USA i dotarł do 2. miejsca wśród najlepszych albumów world music magazyny Billboard. Założyciel zespołu muzyki flamenco Viva Flamenco oraz międzynarodowego projektu Indialucia. W obu składach nagrywał dla stacji telewizyjnych i radiowych oraz muzykę do filmów Święci z Bostonu 2: Dzień Wszystkich Świętych i „Naked in Ashes”.

WITOLD KULCZYCKI – multiinstrumentalista specjalizujący się w tradycyjnej muzyce irlandzkiej, kompozytor, aranżer, autor tekstów i nauczyciel od ponad dwudziestu lat związany z polską sceną folkową. Lider zespołu Duan, prowadzi warsztaty instrumentalne oraz koncertuje i nagrywa z zespołami i solistami nurtu folkowego, folk-rockowego, szantowego i poezji śpiewanej. Uczeń flecistów z Belfastu i Roscommon (Harry Bradley, Bernie Flaherty, John Wynne, Catherine McEvoy), uczestnik projektów Celtic-Balkan Power Project (z Carrantuohill i Fanfare Ciocarlia), Funky Space oraz Burning Hands Project. Występował na scenach festiwali takich jak Woodstock, FMC Zamek, FKC Dowspuda, Beltine (Czechy) oraz w Austrii z Michałem Czachowskim (flamenco). Autor i współtwórca muzyki do amatorskich spektakli teatralnych, filmów i profesjonalnych wydawnictw multimedialnych (gra komputerowa „Wiedźmin”).