GERARD EDERY & Anna Marchwińska Duet, "W stronę arii i pieśni operowych”

 

Po raz kolejny będziemy gościć jednego z najsłynniejszych wykonawców muzyki folkowej - Gerarda Edery, tym razem w towarzystwie doskonałej pianistki - Anny Marchwińskiej.

 

Gerard Edery - wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent. Uznawany za wybitego folklorystę. Jego twórczość to niesamowita fuzja stylów, kultur i inspiracji, która odkrywa przed słuchaczami nowe brzmienia i tradycje muzyczne z całego świata. Gerard Edery to autor 14 albumów spod szyldu "Sefarad Records", a także twórca powszechnie cenionego Śpiewnika Sefardyjskiego. Artysta śpiewa w kilkunastu językach i dialektach.

 

Anna Marchwińska - pianistka specjalizująca się w kameralistyce - współpracuje zarówno z instrumentalistami jak i wokalistami. Studiowała na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), a także na Stanford University i The Juilliard School of Music pod kierunkiem znakomitych pedagogów takich jak: Bronisława Kawalla, Jerzy Marchwiński, Sam Sanders i Brian Zeger. Jest laureatką wielu nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych. Występuje w Europie i Stanach Zjednoczonych.