Koncert Pati Cze (Patrycji Kawęckiej)

 

Propozycja – niespodzianka w ramach XX Jubileuszowego OTŚP Łaźnia, adresowana nie tylko do miłośników Turniejów Śpiewających Poezję, choć historię tej imprezy współtworzyła również anonsowana artystka.

Pierwszy koncert promujący płytę „EGO” Pati Cze. Najbardziej Egoistyczna płyta roku! Debiut obdarzony niezwykłą barwą głosu. Płyta polecana przez Polskie Radio. Zawiera w sobie różne stylistyki, można ją określić jako pop-art z momentami smooth - jazzowymi.

Pochodzi z Radomia. Zadebiutowała na scenie mając cztery lata. Od dziecka wyrastała w duchu muzyki, teatru i tańca. Jest absolwentką ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie fletu poprzecznego (I i II stopień) oraz ZPSM im. Fryderyka Chopina „Bednarska” w Warszawie na wydziale piosenki. Roczny pobyt na Akademii Muzycznej w klasie fletu uzmysłowił jej miłość do... śpiewania, dlatego zmieniła Akademię i kierunek studiów. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach  (kierunek: jazz i muzyka estradowa).

Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów piosenki oraz uczestnik wielu warsztatów muzycznych, podczas których współpracowała z takimi muzykami jak Cezary Konrad, Włodzimierz Pawlik, Lora Szafran, Ewa Cybulska, Joanna Zagdańska, Stanisław Fijałkowski, Jarosław Staniek, Tomasz Bajerski, Michał Juszczykiewicz. Wystąpiła na Eurowizji w 2008 r. z Isis Gee (background vocals). W ostatnim czasie współpracowała z Borysem Szycem, Krzysztofem Herdzinem, Wojciechem Młynarskim, Grzegorzem Piotrowskim, Pawłem Bzimem Zareckim.

Jest nauczycielką emisji głosu w ZSM im. O. Kolberga w Radomiu, współpracuje z Warsztatową Akademią Musicalową WAM. Mieszka z rodziną 500m za Warszawą, gdzie wiedzie żywot człowieka szczęśliwego i muzycznego.

Źródło: paticze.pl