Muzyczna podróż po Hiszpanii. Wieczór z kulturą.

 

I znowu w „Łaźni” nieco egzotyki. We wrześniu był wieczór brazylijski, tydzień temu prelekcja zdjęć z Ukrainy, teraz anonsujemy spotkanie o kulturze Hiszpanii. Program dwugodzinnego wieczoru wypełnią: koncert utworów kompozytorów hiszpańskich lub inspirowanych kulturą i tradycją Hiszpanii w wykonaniu kwartetu smyczkowego Quatuor Europa oraz prelekcja o historii i tradycjach Hiszpanii. Wygłosi ją Anna Radomska, doradca do spraw kultury w Konsulacie Honorowym RP w Pamplonie (Pampelunie), stolicy prowincji Nawarra w północnej Hiszpanii.

QUATUOR EUROPA wystąpi w składzie - Cristian Ifrim - I skrzypce; Anna Radomska - II skrzypce; Jacek Nycz - altówka; Małgorzata Sęk - wiolonczela. Zespół powstał w 2000 r. z inicjatywy czwórki solistów najważniejszych orkiestr europejskich, których łączy wspólne zamiłowanie do muzyki kameralnej. Tworzą go doświadczeni muzycy z Orkiestry Symfonicznej Nawarry. Kwartet promowany jest przez Urząd Miasta Pamplona, Rząd Prowincji Nawarra, Stowarzyszenie Winnic Nawarry oraz Konsulat Honorowy RP. Członkowie Quatuor Europa uczestniczyli w wielu konkursach muzyki kameralnej, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Występowali na scenach najważniejszych sal koncertowych Europy, Azji i Ameryki. Oprócz działalności koncertowej wszyscy muzycy są pedagogami, współpracując z najważniejszymi centrami edukacji muzycznej w Hiszpanii i w Polsce oraz prowadząc letnie kursy mistrzowskie dla wybitnie uzdolnionej młodzieży. Od 2009 r. regularnie odbywają muzyczne podróże do Polski. Quatuor Europa współpracuje także z solistami tej rangi jak Peter Verhoyen, Thomas Indelmuhle, Maciej Pikulski, Eva Fontalba, Frank Coryn, Lukasz Krupiński i Vadim Tsibulevsky.

(Informacja zredagowana na podst. materiałów otrzymanych od Anny Radomskiej doradcy do spraw kultury w Konsulacie Honorowym RP w Pamplonie)

 

Partnerzy wspierający organizację wieczoru: