Pamela & Andrea Howland - koncert

 

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie muzyczne przygotowane przez American Corner Radom, jednostkę organizacyjną Ł-RKŚTiG. Artystki wykonają kompozycje Chopina, Moore’a, Kerna, Gershwina czy Arlena. Polsko – amerykański repertuar obrazuje twórczość i zainteresowania artystek, które choć wychowane w USA, nieustannie pielęgnują swoje polskie korzenie.


Dr Pamela Howland – amerykańska pianistka polskiego pochodzenia. Studiowała w Wisconsin Conservatory of Music i Eastman School of Music, gdzie uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych. Od lat koncertuje w Stanach Zjednoczonych, Paryżu, Ameryce Południowej czy w Polsce. Pianistka, jak mówi, "poszukuje programów, które pozwolą jej publiczności dowiedzieć się czegoś o sobie, tak jak i o muzyce". Jednym z głównych zainteresowań Pameli Howland jest próba znalezienia nowego podejścia do prezentowania muzyki klasycznej tak, by dotrzeć do jak najszerszej publiczności.

 

Andrea Howland – sopran; córka Pameli Howland. Studiowała śpiew klasyczny w Appalachian State University oraz w Oklahoma City University. Wykształcona także w zakresie wokalistyki jazzowej. Wschodząca gwiazda amerykańskiej sceny operowej.