Program mentoringowy dla polskich uczniów i studentów, którzy chcą podjąć studia na uczelniach amerykańskich

 

Ambasada USA w Warszawie i Konsulat USA w Krakowie wraz z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta oferują program mentoringowy dla polskich uczniów i studentów, którzy chcą podjąć studia na uczelniach amerykańskich. Jest to prestiżowy program, w którym polscy i amerykańscy absolwenci amerykańskich uniwersytetów (w tym stypendyści Fulbrighta) będą wspierać radą tych, którzy dopiero przygotowują się do aplikowania. Dzięki ich wsparciu polscy kandydaci na studia w USA nie będą sami w nieco bardziej skomplikowanym od europejskiego procesie składania podań. Ich starsi koledzy i koleżanki, którzy z powodzeniem przeszli przez ten proces, pomogą im skompletować dokumenty oraz przesłać aplikację na wybrane uczelnie. Program obejmuje również warsztaty prowadzone przez profesjonalnych doradców edukacyjnych Ambasady i Konsulatu USA oraz Komisji Fulbrighta.


 

Udział w programie jest bezpłatny. Zapraszamy uczniów klas I i II liceum lub klas I-III technikum zainteresowanych studiami undergraduate w USA w roku akademickim 2017-2018 oraz studentów uczelni wyższych zainteresowanych studiami graduate (magisterskimi lub doktoranckimi) w USA w roku akademickim 2017-2018.

 

Czekamy na zgłoszenia do 15 grudnia 2015 r. na stronie: www.educationusa.pl/mentoring/

 

Bardzo prosimy o wsparcie nas w promocji tego przedsięwzięcia wśród młodych ludzi, którzy przymierzają się do studiowania w USA. Będziemy bardzo wdzięczni za zamieszczenie informacji o programie na stronach www urzędu oraz o rozesłanie tej wiadomości do Państwa kontaktów związanych ze szkolnictwem. My promujemy program swoimi kanałami. Dziś rozesłaliśmy informację do szkół średnich. Myślę, że jednak że jeżeli informacja wyjdzie z dwóch źródeł, zwiększą się szansę dotarcia do zainteresowanych.

 

Tutaj jest więcej informacji o programie: http://polish.poland.usembassy.gov/mentoring2.html

www.educationusa.pl/mentoring/

 

Dodatkowych informacji udziela także przedstawiciel Ambasady USA:

Marzena Polak

Alumni Coordinator U.S. Embassy

Warsaw, Poland Tel: [48] (22) 504-2317

PolakMX@state.gov

 

DOŁĄCZ DO INNYCH ALUMNÓW NA FACEBOOKU http://www.facebook.com/groups/428980525391/

DOŁĄCZ DO INNYCH ALUMNÓW I ZAREJESTRUJ SIĘ NA https://alumni.state.gov/

ZOSTAŃ FANEM AMBASADY USA NA FACEBOOKU http://www.facebook.com/USEmbassyWarsaw i TWITTERZE https://twitter.com/usembassywarsaw