Spotkanie Prezes Radomskiego Oddziału TPA z Ambasadorem Republiki Austrii w Polsce

 

Na zaproszenie J.E.Ambasadora Republiki Austrii w Polsce dr Thomasa M. Buchsbauma - Prezes Towarzystwa Polsko Austriackiego Oddział w Radomiu p.Irena Szcześniak wzięła udział w otwarciu Konsulatu Honorowego Austrii we Wrocławiu na obszar województwa dolnośląskiego i opolskiego i powołaniu nowego Konsula Honorowego Austrii dr Edwarda Wąsiewicza. Spotkanie odbyło się z udziałem m.in. Ministra Spraw Zagranicznych Polski Grzegorza Schetyny. 

Hymnem Polski, Austrii i Unii Europejskiej rozpoczęła się wzniosła uroczystość w pięknej barokowej Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, którą ufundował cesarz austriacki Leopold.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy Honorowi Konsulowie Austrii w Polsce, którzy rezydują w Konsulatach Honorowych na terenie Polski oraz Prezesi TPA w Polsce i inni przedstawiciele władz woj.dolnośląskiego i opolskiego. Nie zabrakło oprawy muzycznej wybitnych muzyków austriackich muzyki klasycznej w wykonaniu solistów opery wrocławskiej.

Była to okazja do nawiązania i odnowienia kontaktów wymiany doświadczeń z innymi Oddziałami TPA w Polsce.

Spotkanie niezwykłe, to zaszczyt i wyróżnienie dla miasta Radomia. TPA Oddział Radom jest bliski Ambasadorowi Austrii,jest instytucją ważną z wielu powodów, jest organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, historycznych, obyczajowych i zwyczajowych, turystyki i promowania Austrii na wielu innych płaszczyznach jako kraj piękny i nowoczesny, kraj o wielu sukcesach gospodarczych.

To spotkanie było szczególną okazją do zaproszenia przez Prezes TPA p. Irenę Szcześniak do Radomia. Osobiście wręczyła J.E.Ambasadorowi Austrii w Polsce przygotowany przez Prezydenta miasta Radomia Radosława Witkowskiego list intencyjny z herbem Miasta Radomia oraz zaproszenie Galę Wiedeńską w ramach XX Jubileuszowych Dni Austrii - Radom 2015 ze szczegółowym programem, która zostanie przygotowana przez Zarząd TPA w Radomiu oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria Łaźnia - organizatorów i odbędzie się 19 października w Sali Koncertowej im.Krzysztofa Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych im.Oskara Kolberga w Radomiu.

Ambasador Austrii otrzymał również wydanie albumowe miasta Radomia – „Sentymentalny spacer po Radomiu” by mógł poznać miasto Radom.

J.E. Ambasador Austrii dr Thomas M. Buchsbaum nie ukrywał zadowolenia, przyjął zaproszenie do Radomia z wielką życzliwością.

Serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia przyjął również nowo powołany Konsul Honorowy Wrocławia dr Edward Wąsiewicz wraz z zaproszeniem w imieniu Prezydenta Miasta Radomia i organizatorów „Gali Wiedeńskiej” w Radomiu.

Dr Szczepan Miłosz Honorowy Konsul w Łodzi, z którym już był wcześniejszy kontakt w Konsulacie Honorowym w Łodzi również z radością przyjął zaproszenie do Radomia i potwierdził swoją obecność na Jubileusz 20-lecia TPA Oddział w Radomiu.

 

www.prw.pl  www.duw.pl  www.duw.pl  www.masz.gov.pl