MARIA PIĄTEK / ZBIGNIEW SIKORA - MAPA WEWNĘTRZNA / MAPA ZEWNĘTRZNA

9 lipca (czwartek) 2020 r., godz. 18.00
Wystawa czynna do 24 lipca
ul. Traugutta 31/33

Wystawa w Galerii Łaźnia prezentuje prace dwójki artystów, którzy, mimo odmiennych stylistyk języka malarskiej wypowiedzi, spotykają się w swej twórczości na poziomie poszukiwań specyficznego rodzaju mapy. W obu prezentacjach mapa ta złożona jest z wielu fragmentów składających się na obraz całości. Twórcy pełnej wypowiedzi szukają nie tyle w pojedynczych obrazach, co w ich zestawieniu ze sobą. Każdy dokładany fragment dopowiada kolejne treści odkrywając nieznane dotąd terytoria ciągle uzupełnianej mapy. Tworząc ją na swój sposób kolekcjonują elementy rzeczywistości, filtrują je według przyjętego klucza i z tak zgromadzonych materiałów budują obraz. Jednak dla każdego z nich teren, który mapa owa ma oznaczać, jest nieco inny.

Więcej...

BIŻUTERIA - Klara Kostrzewska

3 lipca (piątek) 2020 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 2 sierpnia
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Biżuteria Klary Kostrzewskiej to oryginalne i wyróżniające się formy, łączące niezwykłą delikatność z dekoracyjnością. Projektantka czerpie inspiracje ze świata przyrody oraz własnej wyobraźni, zestawiając ze sobą różnorodne motywy. Nieoczywiste ozdoby pozostawiają pole do dalszej interpretacji.

Więcej...

Struktury obrazu - Wydział Sztuki UTH Radom

W ostatnim czasie gościliśmy w Łaźni nową formułę prowadzenia projektów wizualnych realizowanych przez studentów II roku kierunku Sztuka Mediów Wydziału Sztuki UTH w Radomiu...

Więcej...

MIGRACJE 2020 - Bożena Klimek-Kurkowska

4 czerwca 2020 r., godz. 20
ONLINE na kanele YouTube

„Migracje II” to zestaw efemerycznych obiektów wypełniających przestrzeń o dużych reminiscencjach formalnych, które powstały w wyniku inspiracji czerpanych z otaczającego mnie świata. Bezpośrednia i pośrednia transpozycja zdarzeń cytowana poprzez budowanie wielokrotnie złożonych układów kompozycyjnych chce tak jakby powtórzyć i podkreślić znaczenie tego jednego.

Więcej...