STANISŁAW GĄSIOR - Afryka dzika?

wernisaż: 27 września 2022 r. (wtorek); godz. 18.00, 
finisaż: pokaz slajdów – 11 października 2022 r. (wtorek); godz. 18.00, 
Łaźnia RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56

Fotografią interesuje się od dziecka. Jego pierwszym aparatem był „Druh” produkcji polskiej a potem Zorka-2S prod. radzieckiej. Fotografii uczył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu pod kierunkiem instruktora Jerzego Halla. Członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1985 r.

Więcej...

Małgosi Nowak z zespołem - MARZENIE LETNIEJ NOCY

30 września 2022 r. (piątek); godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56
Wstęp wolny

Piękne piosenki z niebanalnym przekazem. Zabrzmią ballady, bossa nova, szczypta funky i rocka. Słuchacze znający twórczość Małgorzaty Nowak będą mile zaskoczeni, bo oprócz utworów znanych z poprzedniego albumu „Na jasną stronę” usłyszeć będzie można także premierowe kompozycje z nagrywanej właśnie płyty. A więc, rzeczy niesłychane. Będzie to niezapomniany wieczór.

Więcej...

Obłoki wyobraźni - promocja nowego tomiku Radomskiej Grupy Poetyckiej „ELIKSIR”

12 października 2022 (środa); godz. 17.00
„Łaźnia”, ul. Żeromskiego 56

Obłoki wyobraźni to zwieńczenie pracy radomskich poetek z Grupy ELIKSIR w trudnym czasie pandemii. Te barwne, pełne wigoru i pomysłów na życie kobiety, nigdy nie odkładają swoich piór do szuflad. Twierdzą, że to samo życie podsuwa im tematy, a one zapisują je w wersy i zatrzymują ulotne chwile na dłużej. Tak powstał kolejny tomik, w którym znajdziemy 120 wierszy oraz kopie obrazów radomskiego malarza Krzysztofa Ciecieląga. Spotkajmy się w gościnnej Łaźni, by posłuchać wzruszającej poezji prezentowanej przez Halinę Brzuszkiewicz-Hnatów, Grażynę Cieślik, Zofię Falkiewicz, Marię Lech, Annę Łęcką, Majkę Sotowicz, Ninę Slifirczyk, Wandę Zielińską. Oprawa muzyczna w wykonaniu Roberta Grudnia. Uroczysty wieczór wzbogacą piosenki w wykonaniu młodzieży z V LO pod czujnym okiem nauczycielki Agnieszki Gierwatowskiej.

Więcej...

Medytacje


9 września (piątek) 2022 r. godz. 18.00,
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 30 września 2022 r.

Medytacja to wielo znaczeniowe pojęcie, które odnosi się do stanu naszego ducha. Może przybierać różne formy, począwszy od postaw religijnych czy modlitewnych, koncentracji na dźwiękach muzycznych, analizie układów tanecznych, kontrolowaniu uwagi, śledzeniu własnych wizualizacji i wyobrażeń, przyjmowaniu określonych pozycji ciała czy innych działaniach...

Więcej...

Pomagamy uchodźcom z Ukrainy / Ми допомагаємо біженцям з України

Miejskie instytucje kultury oferują pomoc w opiece nad dziećmi i organizują bezpłatne zajęcia dla ukraińskich rodzin, które pomogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości.  Oferowane zajęcia można dostosować do aktualnych potrzeb.  Wszystkie poniższe instytucje kultury w Radomiu pełnią również funkcję punktów informacyjnych. W większości można też skorzystać z Internetu.

Муніципальні заклади культури пропонують допомогу в догляді за дітьми та організовують безкоштовні заняття для українських сімей, щоб допомогти їм віднайти себе в новій реальності.  Пропоновані заняття можна адаптувати до поточних потреб.  Усі наступні заклади культури Радома також виконують роль інформаційних пунктів.  У більшості пунктів ви також можете користуватися Інтернетом.

Więcej...

AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet


Trwa AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - pilotażowy projekt American Corner Radom realizowany wspólnie z Ambasadą USA na terenie Radomia. 
 
W trakcie wieloetapowej rekrutacji, komisja składająca się z przedstawicieli Ambasady USA w Warszawie, American Corner Radom oraz trenerów biznesu wyłoniła 31 uczestniczek oraz jedną wolną słuchaczkę (*bez prawa ubiegania się o grant). Panie biorące udział w inicjatywie reprezentują rozmaite branże: beauty, aranżacja wnętrz, sektor artystyczny, produkcja medialna, edukacja, inne usługi.
 

Więcej...

AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - pilotażowy projekt Ambasady USA realizowany w Radomiu


AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - pilotażowy projekt Ambasady USA realizowany w Radomiu 
American Corner Radom działający w strukturach "Łaźni" RKŚTiG we współpracy z Ambasadą USA w Warszawie zaprasza kobiety do udziału w cyklu szkoleń biznesowych.

UWAGA! Uczestniczki mają szansę zawalczyć o mini grant, który pomoże wcielać plany i marzenia biznesowe w życie. Ambasada USA w Warszawie w porozumieniu z American Corner Radom/Łaźnią zasponsoruje 15 mini grantów w wysokości min. 1.000 USD.
 
Ilość miejsc ograniczona. Program jest bezpłatny.
 

Więcej...

Sztuka nabywców szuka - PREZENTACJA PRAC ARTYSTÓW


Wirtualna galeria sprzedaży.

Prezentujemy galerię prac radomskich artystów, które mogą stać się własnością każdego.
Poniżej znajdują się zdjęcia prac, z opisem i informacją o autorze, a także ceną danej pracy i kontaktem do artysty.
Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem danej pracy, należy się skontaktować bezpośrednio z artystą.

Zapraszamy do zakupu !!!

Jeśli chcesz by Twoje prace znalazły się w galerii zapraszamy do zgłoszeni prac: Regulamin

 

Więcej...