FOTOGRAFIE Z ARCHIWUM RADOMSKIEGO TOWARZYSTWA FOTOGRAFICZNEGO

14 maja (wtorek) 2024 r., godz. 18.00
Wystawa czynna do 31 maja 2024 r.
Łaźnia RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56

Fotografie tak pięknie się starzeją.

Warto wrócić do starej fotografii znajdującej się w przepastnych szafach archiwum Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Te fotografie pachnące odmiennością warsztatową niosą duży ładunek emocjonalny. Oglądanie starych fotografii z obszaru reportażu i rodzinnego to jak czytanie książek o przemijaniu, to swoista podróż w czasie, która urzeka i skłania do refleksji. Czas mija, a wraz z nim zmieniają się ludzie ich wygląd, sposób ubierania i otoczenie. W obszarze fotografii natury, nastroju, pejzażu ogromną rolę, tak jak i obecnie, ma indywidualność patrzenia i sposobu przedstawienia tematu. Możemy przy okazji zadać sobie pytanie i udzielić na nie odpowiedzi czy zmiana sprzętu, technologii i możliwości realizacji swoich pomysłów robi jakąś różnicę.

Ta wystawa ma przypomnieć o kolejnej rocznicy powstania RTFu. To już 63 rok zamyka się naszą aktywnością i przyjaźnią pasjonatów fotografii. Drogę istnienia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego znaczą małe kamyki kolejnych rocznic i większe dziesięcioletnich jubileuszy i niech tak będzie dalej.

Po przejrzeniu całego archiwum, subiektywnego wyboru fotografii dokonali Leszek
Jastrzębiowski i Michał Budzisz.

Autorzy zdjęć: Zygmunt Arczewski, Jerzy Baranowski, Przemysław Barański, Henryk Chojnacki, Edward Ciosek, Jan Dajnowski, Kazimierz Dobraczyński, Bronisław Duda, Mirosław Dygała, Elżbieta Dzicewicz, Tadeusz Grudnik, Hans Georg Heinrich, Robert Jelonkiewicz, Marian Kaim, Bogumił Karpiński, Lucjan Koczorowski, Witold Kopiński, Kazimierz Komorowski, Marek Kostrzewski, Mirosław Kowalski, Krzysztof Król, Wojciech Kuchta, Szczepan Kurzeja, M. Likowski, Ryszard Łuczyński, Jerzy Medyński, Marek Menert, Dieter Möbius, Zenon Pawlak, Marian Strudziński, Zdzisław Słomski, Krzysztof Rosiński, Zygmunt Sobień, Jerzy Szepetowski, Maciej Ura, Roman Urban, Wiesław Warchoł, Tadeusz Więciorek, Marek Wismont, Adam Witkowski, Jerzy Wojtkowski i inni.

Wróć