RADOM FASHION SHOW 2017 - wyniki preselekcji

Kolekcje, które zostaną zaprezentowane podczas finału

Teksty opisujące kolekcję oraz projektanta są autorstwa uczestników, "Łaźnia" nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone treści.

2. Paulina Biszta

Kolekcja „DIGITAL IDENTITY”

Kolekcja: Skupiłam się na potrzebach użytkowniczek portali społecznościowych, które szukają akceptacji w Internecie. Młode kobiety, często niedocenione i niezauważane w świecie realnym, odnajdują się w tym wirtualnym, co przekłada się później na ich lepszy nastrój i pewność siebie.
Kaptury i golfy mają nawiązać do formy swego rodzaju miejskiego kamuflażu. Wykorzystane w moich projektach wiązania to forma ograniczająca swobodę użytkownika i deformująca jego sylwetkę a tym samym odnosząca się do kreowania naszego prawdziwego „ja”, na rzecz tego kreowanego w sieci. Zarówno sznurki, skórzane paski jak i supły materiału uniemożliwiają swobodę ruchu mimo wygodnego, jakby mogło się wydawać, obszernego kroju. Warstwowość sylwetek odnosi się do filtrów, które nakładamy na zdjęcia i filmy w momencie ich edycji, ingerując w kolorystykę, kształt czy fakturę. Transparentne materiały – siatki, nawiązują do sieci internetowej, a kolorystyka tkanin do barw emitowanych przez urządzenia elektroniczne.

Projektant: Absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru na Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz projektowania autorskich kolekcji ubiorów, zajmuje się także nadrukami na tkaninach, Wcześniej ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie mieszka od dziecka. Pracowała jako szefowa garderoby podczas Łódzkiego Tygodnia Mody oraz przy wielu indywidualnych pokazach polskich projektantów. Umiejętności organizacyjne łączy z kreatywnym i użytkowym podejściem do mody.

3. Kinga Chłopek

Kolekcja „201”

Kolekcja: „201” to 27 tygodniowa próba zderzeniowa wielowiekowej tradycji tworzonej przez społeczność japońską, a konkretnie gejsze, z nowoczesnymi formami. Kolekcja traktuje o usiłowaniu zachowania wieloletniej sztuki w otoczeniu rozwijającego się świata.

Projektant: Absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku Projektowanie ubioru. Laureatka specjalnego wyróżnienia podczas Cracow Fashion Awards 2017, od Fashion Post i Fashion Prtalks. Na swoim koncie ma publikacje w magazynach takich jak: „Minc Magazine”, „Elegant Magazine” oraz „Regret”. Miała okazję zaprezentować podczas Fashion Expo 2016 w Szczecinie.

4. Ewa Chojnacka

Kolekcja „YOU TALK TOO MUCH”

Kolekcja: „You Talk Too Much” to efekt inspiracji życiem na morzu, żeglarstwem pomnikową, wertykalną formą latarni morskiej. Większość kolekcji została uszyta z dzianin o wysokiej gramaturze. Konstrukcje do kolekcji powstały wieloetapowo. Niektóre z sylwetek zostały zaprojektowane tak, by tworzyć wrażenie braku grawitacji, osiągnąć efekt unoszenia się w wodzie.

Projektant: Tegoroczna absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Kolekcja dyplomowa zakwalifikowana do Finałowej Gali Cracow Fashion Week' 17, nagrodzona kilkoma wyróżnieniami.
Udział w pokazach / publikacje: Pokaz marki Nespresso (2015), Laboratorium Mody (2015,2016), artykuł w magazynie „Miasto Kobiet”(2017), publikacja w niemieckim magazynie „Kalbut” (2017), udział w: Fashion Square Kraków 2017, pokaz w Novotel Kraków Centrum (2017), Finał Off Fashion Kielce, Warsaw Fashion Street (2017).

PREZENTACJA KOLEKCJI (plik pdf. do pobrania)

5. Nikola Gadzinowska

Kolekcja „THE WORLD'S END IS THE WORLD'S BEGINING”

Kolekcja: Inspiracją do kolekcji była Alaska. Patrząc na mapę świata można pomyśleć, że to kompletny koniec świata. A może jednak jego początek. Jako, że Alaska słynie z ciekawej kultury etnicznej i charakterystycznej sztuki, w kolekcji zastosowano pikowania oraz hafty z motywami występującymi na totemach.

Projektant: Pochodząca z Turku, kształciła swój warsztat w Szkole Artystycznego
Projektowania w Krakowie. Miłośniczka przyrody i sportu czerpie inspiracje z życia codziennego, przykładając uwagę do indywidualności projektów oraz ich nietuzinkowości. Najlepiej się czuje w klimacie „sportowej - elegancji”.

7. Klaudia Kasińska

Kolekcja „FINDING FORM”

Kolekcja: Kolekcja damska nawiązująca do inspiracji architekturą oraz formą zaczerpniętą z malarstwa XX w, w skład której wchodzi 8 pełnych stylizacji. Formy ubiorów są bardzo architektoniczne i proste. Kolorystyka naturalnych i wyrazistych tonacji idealnie kolaboruje ze sobą, tworząc spójną kolekcję. Rzeczą unikatowa ubiorów jest to, iż część garderoby posiada ręcznie wykonane silikonowe aplikacje przypominające geometryczne formy. Dopełnieniem stylizacji są ręcznie wykonane obuwie w postaci platform oraz ozdobne geometryczne saszetki.

Projektant: Projektant ubioru. Ubiegłoroczna absolwentka Wzornictwa, Projektowania Obuwia Odzieży UTH Radom. Tworzy z pasją oraz pełnym zaangażowaniem, w którym nie brak dokładności i ciężkiej pracy. Swoją wiedzę i umiejętności w projektowaniu zdobywała również w trakcie studiów we Francji oraz zagranicznego stażu w Barcelonie dla największej hiszpańskiej marki odzieżowej, znanej na całym świecie. Laureatka i uczestniczka wielu konkursów modowych. Własne projekty zaprezentowała na licznych Targach oraz Pokazach .Jak również w zagranicznych magazynach modowych oraz mediach społecznościowych.

PREZENTACJA KOLEKCJI (plik pdf. do pobrania)

10. Hubert Kluge

Kolekcja „GEOMETRIC LOOK”

Kolekcja: Przy tworzeniu kolekcji „Geometric Look” inspiracją była geometria, głównie trójkąty. Użyłem materiał „Marchiano”. Kolekcja przeznaczona jest dla wyjątkowych kobiet, które w modzie cenią delikatne materiały, pastelowe kolory i oryginalne wycięcia.

Projektant: Absolwent MSKPU w Warszawie na kierunku Projektowanie ubioru.
Ukończył kurs szycia dla początkujących i dla zaawansowanych. Projektuje i jednocześnie szyje. W swoich projektach często stosuje geometrię. Finalista konkursów: Young Fashion Day 2014,2015 .Off Fashion 2016.

12. Paulina Łęcka

Kolekcja „Noza Nova”

Kolekcja: Konsekwentnie rozwijamy markę Noza Nova. Wkładamy całą naszą energię, uczymy się, a także w pełni korzystamy z już nabytej wiedzy, jednakże nie zapominamy, że ma nam to sprawić przyjemność i rozwijać duchowo. Nie zamykamy się w tytułach i kolekcjach. Tworząc torby i ubrania nie myślimy o aktualnych trendach czy nadchodzących sezonach. „Moda przemija styl pozostaje” /Coco Chanel/.

Projektant: Paulina Łęcka serce Noza Nova. Musimy wspomnieć o wspaniałych ludziach z pasją, z którymi współpracujemy, fachowcami w swojej dziedzinie .Takie zgrane towarzystwo, dbałość o szczegóły i jak najwyższą jakość , niekonwencjonalne połączenia skór i tkanin oraz zdobienia pozwala nam tworzyć to co chcemy i bardzo nam miło, ze jest to zauważane i doceniane.

18. Arkadiusz Podgórzak

Kolekcja „LOOP LIFE”

Kolekcja: „Loop life” jest kolekcją dyplomową MSKPU 2017. Charakteryzuje ją zgodność skłaniania się ku asymetrycznym cięciom geometrycznym łączącym różne szlachetne tkaniny z dzianinami zarówno gładkimi jak i urozmaiconymi strukturą, wierność inspiracji skupiającej uwagę na labiryncie jako metaforze zagubienia, szukania i znalezienia we współczesnym świecie, wielowarstwowość i dokładność wykonania. Dużym atutem kolekcji są także autorskie printy, hafty komputerowe i cięcia laserem .

Projektant: Absolwent MSKPU w Warszawie, gdzie w 2017 roku obronił dyplom kolekcją „Loop life”. Jego kolekcja została wybrana do top 13 i została przedstawiona podczas pokazu dyplomowego MSKUP 2017, a następnie wyróżniona przez Tomasza Kanię byłego prezesa Inditex Polska. W czerwcu 2017 projektant wraz ze swoją kolekcją uczestniczył w półfinałach Off Fashion w Kielcach.

20. Artur Stec

Kolekcja „MIEJSKI KAMUFLAŻ”

Kolekcja: Kolekcja wykonana jest z konopi i lnu (odzież wierzchnia) oraz termoaktywnego poliestru (bielizna). Techniki farbowania i odbarwiania materiału oraz projekty haftów są autorskie. Kolekcja posiada akcesoria w postaci modułowych plecaków i toreb.

Projektant: Graffiti w PITER (98/99 roku). Tegoroczny absolwent Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Kolekcja „Miejski kamuflaż” brała udział w: ”Cracow Fashion Awards”, Hyundai Autoneo Show, „Silesia Fashion Day”, Offashion 2017”, „Warsaw Fashion Street”, podczas których była nagrodzona i wyróżniona.
Kolekcja została nieco zmodyfikowana (nabicie dziurek) tak by była przewiewna (dopasowanie do wyższych temperatur), nie zmienia jej to wizualnie tylko technicznie.

PREZENTACJA KOLEKCJI (plik pdf. do pobrania)

Wróć