STAN NIEWAŻKOŚCI - poezje Anny Łęckiej i Andrzeja Mędrzyckiego

3 lutego (piątek) 2017, godz. 18.00

ul. Żeromskiego 56

Zapraszamy na promocję intrygująco, bo dialogowo skonstruowanego tomiku wierszy Anny Łęckiej i Andrzeja Mędrzyckiego STAN NIEWAŻKOŚCI. Gośćmi wieczoru będą: Andrzej Kuba Kubacki, artysta estradowy, tenor operowy o koloraturowej barwie głosu i bardzo wysokich alikwotach muzycznych oraz Kuba Mędrzycki, dziennikarz zawodowo związany z radiem Złote Przeboje. Recytacje: Danuta Dolecka i Jan Wulkiewicz.

O autorach: Andrzej Mędrzycki – legenda dziennikarstwa. Tak radomskiego, jak i tego z mediów ogólnopolskich. Od wielu lat także poeta i animator kultury. Jesienią 2015 r. w radomskiej Łaźni świętował 55 lat pracy twórczej. Społecznik, lider grup poetyckich.
Anna Łęcka – z zawodu pedagog, obecnie dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sokolnikach koło Wieniawy, społeczniczka, specjalistka w zakresie opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi, wyróżniona w 2016 r. tytułem „Człowieka roku” powiatu przysuskiego. Związana z Grupą Poetycką „Eliksir”.

Ze wstępu: Sztuka świadomego bycia zdaje się jako główny motyw przenikać stronice „Stanu nieważkości” za sprawą dwójki Autorów. Osobnych, odmiennej płci, ale jakże zgodnych w prezentowanych wyborach liryki co do potrzeby afirmacji życia, wyrażającej w celebrowaniu, jak chce poeta, „chwil radości w słońca geście”. Poetka z kolei, wbrew upływowi czasu, sugeruje wartość „marszu ku słońcu jesieni z uśmiechem przyjmującym każdy krok” (…)

Wróć