Promocja książki Szymona Jadczaka "Wisła w ogniu"

27 listopada 2019 r. (środa), godz. 18.00 
ul. Żeromskiego 56

Promocja książki Szymona Jadczaka "Wisła w ogniu", która ostatnio ukazała się w księgarniach. Autor zawarł w książce całość swojego dziennikarskiego śledztwa wokół tematu, który rok temu wstrząsnął nie tylko Wisłą Kraków, ale wszystkimi ludźmi interesującymi się piłką nożną w Polsce. Skala powiązań między władzami klubu i światem przestępczym zaskoczyła nawet tych, którzy od lat wiedzieli, że kibole powoli przejmują zasłużony klub z Reymonta... Jadczak prowadził swoje śledztwo mimo dużej niechęci ze strony kibiców oraz ówczesnych władz klubu i w kontrze do promowanej przez zarząd Wisły wersji wydarzeń. Sięgał również do „drugiego dna” wydarzeń znanych z mediów. (...) Książkę czyta się jak scenariusz sensacyjnego filmu. Różnica jest jednak taka, że to nie fikcja, bo na Reymonta 22 to wszystko wydarzyło się naprawdę. Niestety nie wszystkie odpowiedzialne za tę sytuację osoby poniosły zasłużoną karę.
Ciekawostką wieczoru będzie to, że poprowadzi go niekwestionowana znawczyni futbolu, pełniąca w minionych latach kierownicze funkcje w Radomiaku, od ośmiu lat dyrektor Łaźni - Beata Drozdowska.
Spotkanie zrodzone poza tradycyjnym rytmem miesięcznego planowania RIK, zatem tym bardziej warte promowania wśród mieszkańców. Autor o radomskich korzeniach!

Wróć