Marcin Wieczorek. Recital fortepianowy „Chopin i nie tylko”


10 grudnia 2021 (piątek), godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56, wstęp płatny 20 zł

Koncert radomianina, uczestnika 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W programie między innymi utwory Karola Szymanowskiego i etiudy jazzowe Nikołaja Kapustina.

Więcej...

Pomiędzy materią a metaforą. Hanna Wojdała - Markowska


Wystawa w ramach cyklu ,,Pracownie - Konfrontacje'' 
wernisaż wystawy - 28 października (czwartek) godz. 18.00

ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 26 listopada 2021 r.

Prezentowane tkaniny i obrazy pochodzą z okresu ponad 30 lat pracy artystycznej i stanowią formę osobistych zapisów idei i rzeczywistości. W moich inspiracjach niezmiennie deklaruję fascynację zewnętrzną urodą znaków przynależących do odległych kultur, światem otaczających nas rytmów, powidoków, struktur organicznych. Istotna jest dla mnie transpozycja własnych wyobrażeń poprzez wykorzystanie środków ekspresji tkwiących w przenikających się materiach malarsko - tekstylnych. 

Więcej...

20. Radomski Festiwal Jazzowy

19-28 listopada 2021 r.

Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza w listopadzie na Radomski Festiwal Jazzowy. Oprócz propozycji koncertowych tegoroczna 20. edycja mieć będzie charakter jubileuszowy.

Więcej...

Spotkanie z artystą Jankiem Simonem

22 listopada (poniedziałek), 2021 r., godz. 18.00,
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Janek Simon (ur. 1977) to jeden z najbardziej oryginalnych artystów swojego pokolenia. Studiował w Instytucie Psychologii i w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jego prace są refleksją na temat zmieniającej się ekonomii i kultury w epoce globalizacji...

Więcej...

WRAŻENIA I WIZUALIZACJE - Karol Suwała - wystawa malarstwa

wernisaż: 1 października (piątek) 2021 r., godz. 18.00
autorskie oprowadzanie po wystawie: 8 października (piątek) 2021 r., godz. 17.00

wystawa czynna do 22 października 2021 r. 
Łaźnia RKŚTiG, ul. Traugutta 31/33

Karol Suwała – artysta, pracownik „Łaźni”, ale w kontekście wystawy, na którą właśnie zapraszamy – radomianin. Bo właśnie Radom jest podmiotem i przedmiotem prac prezentowanych na wystawie. Duże miasto żyjące rytmem właściwym dla takich miast – pośpiech, korki, problemy ekologiczne, komunikacyjne… A Karol patrzy na to wszystko przez swoją artystyczną lunetkę. Wychwytuje niuanse, fragmenty, poszczególne elementy. Czasami je odtwarza, czasami zmienia. To jest wystawa dla nas wszystkich – żyjących w tym mieście, ale również dla ludzi z zewnątrz, bo pewien uniwersalizm w pracach Karola Suwały jest zauważalny. 

Beata Drozdowska, dyrektor „Łaźni” Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii

Więcej...

Radom na przestrzeni lat. Spotkanie na zakończenie wystawy Karola Suwały „Wrażenia i wizualizacje”


22 października 2021 (piątek), godz. 18.00
Łaźnia, ul. Traugutta 31/33 | WSTĘP WOLNY

Zapraszamy na spotkanie na zakończenie wystawy „Wrażenia i wizualizacje” Karola Suwały

Tematem rozmowy będzie Radom na przestrzeni lat, historia i współczesność, co zmieniło się na lepsze, co niekoniecznie i jakie niepowtarzalne walory wyróżniają nasze miasto. Porozmawiamy też o tym, jak mieszkańcy miasta swoimi działaniami mogą korzystnie wpłynąć  na rozwój Radomia.

Więcej...

Marek Drewnowski. Recital Jubileuszowy (fortepian)

15 października 2021 (piątek), godz. 18.00
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56
wstęp wolny

Marek Drewnowski jest wybitnym pianistą, dyrygentem, który zyskał międzynarodową sławę, gdy Leonard Bernstein zaprosił go do występu z Bostońską Orkiestrą Symfoniczną w 1985 r., po tym jak tylko raz usłyszał w radiu nagranie 12 Sonat fortepianowych Domenica Scarlattiego. Pan Drewnowski występował na jednych z najbardziej renomowanych i prestiżowych sal koncertowych w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Na specjalne życzenie Leonarda Bernsteina grał pod jego batutą ponownie w 1989 r., podczas specjalnego koncertu z okazji 50. rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

Więcej...

Andrzej Mędrzycki „PANDEMIKUM” - promocja tomiku wierszy


7 października (czwartek) 2021 r., godzina 18.00

Łaźnia RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56

To już kolejne spotkanie z Autorem, któremu „Łaźnia” od wielu lat jest bliska, tym razem promujące nowy tomik, na który składa się 60 wierszy. Szczególne okoliczności sytuacji pandemicznej spotykają się na jego stronicach ze szczególną wrażliwością Autora. Wrażliwością na słowo, jak i wrażliwością na różne treści związane z codziennością życia społecznego. Pragnienia Poety próbuje opisać również zwarty wstęp autorstwa Tomasza Tyczyńskiego. Wiersze recytować będą goście Autora – aktorzy Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu: Danuta Dolecka i Włodzimierz Mancewicz. Oprawa muzyczna wieczoru: Robert Grudzień, Słowo wiążące: Marcin Rusek.

Więcej...

Bogusław Dobrowolski - 30 lat pracy twórczej

20 sierpnia (piątek) 2021 r. godz. 18.00
wystawa czynna do 24 września 2021
ul. Traugutta 31/33

Przestrzeń stanowi ważny, składowy element w poszczególnych etapach mojej pracy, poczynając od inspiracji poprzez samo tworzenie i eksponowanie obiektu. Rzeźby ceramiczne przedstawiają moją interpretację natury, próbę naśladownictwa barw, faktur, form i harmonii. Glina to bardzo cierpliwe medium dające się swobodnie kształtować, nadawać różnorodną fakturę i kolor. Czasem jednak nie wybacza błędów technologicznych pękając, czy krzywiąc w piecu ceramicznym. Praca z nią uczy pokory. Daje jednak twórcy nieskończenie dużo możliwości w realizacji swych twórczych zamierzeń. Na wystawie prezentuję prace rzeźbiarskie i naczyniowe powstałe w ciągu kilku ostatnich lat.

Bogusław Dobrowolski

Więcej...

KRYSTYNA JOANNA SZYMAŃSKA, Bajki z głowy... czyli z niczego - SPOTKANIE AUTORSKIE 40 LAT PRACY TWÓRCZEJ


19 września (niedziela) 2021 r., godz. 15.00
wystawa czynna do 24 września 2021 r. 
„Łaźnia” RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56

Zaproszeni do udziału w wystawie: Nela Szymańska i Henio Szymański

Krystyna Joanna Szymańska radomianka, absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1980 r. uzyskała dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Danuty Kołwzan–Nowickiej. Przez 17 lat pełniła funkcję dyrektora Szkoły Plastycznej I stopnia im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, następnie przez 7 lat dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Radomiu. Poza indywidualną twórczością na swoim koncie ma wiele działań na rzecz rozwoju kultury oraz organizację różnorodnych wydarzeń artystycznych. Za swoją działalność otrzymała w 2003r. Medal Komisji Edukacji Narodowej, a w 2005 r. odznakę honorową Zasłużony Dla Kultury. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Dotychczas brała udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce, m.in.: w Radomiu, Sieradzu, Ciechanowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Warszawie, Kielcach, Łodzi, Świdnicy i Tarnowie; oraz za granicą: w Nowym Jorku, i Magdeburgu. Na swoim koncie ma 16 wystaw indywidualnych.

 

Więcej...

Koncert "Bring the light" Małgorzaty Markiewicz z zespołem


24 września (piątek) 2021 r., godz. 18.00
Łaźnia RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56
Wstęp wolny

Małgorzata Markiewicz, wokalistka i flecistka jazzowa. Karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 13 lat wygraną finału szóstej edycji programu telewizyjnego „Szansa na Sukces” oraz nagrodą Radiowej Jedynki za Debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1999 roku. 

Więcej...

Radom Fashion Show 2021

Prezentujemy wszystkie kolekcje zakwalifikowane do konkursu. W tym roku otrzymaliśmy 22 zgłoszenia z różnych obszarów Polski.
Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa: komisja jury oceni kolekcje za pośrednictwem internetu oraz obrad online.Wówczas dokona oceny i wybierze laureatów, którym przyzna nagrody. 
Podczas Gali Konkursu zostaną zaprezentowane kolekcje już nagrodzone.

Prezentowane materiały fotograficzne i tekstowe są przygotowane i opracowane przez autorów kolekcji, nie ponosimy odpowiedzialności za ich jakość i formę.

Więcej...

Radom Fashion Show 2021


27 sierpnia (piątek) 2021 r., godz. 20.00

ul. Żeromskiego 53, plac przed gmachem
Urzędu Miejskiego w Radomiu

Więcej...

Sierpień z Gregorym Peckiem. Kino letnie w muszli koncertowej


5,12,19 sierpnia 2021, godz. 19.00

Gregory Peck (1916 – 2003), legenda amerykańskiego kina. Wysoki, przystojny mężczyzna, o głębokim, łagodnym głosie. Wybitny artysta, z szeregiem znakomitych kreacji aktorskich. Szlachetny idealista, wierzący w równość i sprawiedliwość – takich bohaterów grał i pragnął grać, ponieważ uosabiali wszystko, w co on sam wierzył.

Więcej...

WIELOPRZESTRZENIE - MARTA ORZECHOWSKA-OCHNIA

23 lipca (piątek) 2021 r., godz.18.00
ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 13 sierpnia

Przestrzeń to nieograniczony obszar, w którym wszystko się zmienia, czasem wydaje się oczywista, czasem bez widocznych granic. Przestrzeń, forma kształtuje zachowania, sposób życia człowieka.

Więcej...

Lato z „Łaźnią” 2021, Projekt Volodia gra Grzesiuka


7 sierpnia 2021 (sobota), godz. 17.00
Muszla koncertowa w parku Kościuszki

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 r. Pomysłodawca formacji, Janusz Kasprowicz - muzyk, aranżer, autor tekstów, zaprosił wrocławskich muzyków, grających na co dzień: jazz, rock, flamenco, blues, piosenkę literacką. Przedstawił wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego. Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 r. pierwszej płyty live „Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album „To męski świat” – wyd. 2013 r.  W lutym 2018 r. zespół wydał trzeci album pt. „Nie chcę być poetą”.

Więcej...

„Wolność kocham i rozumiem…” Ogólnopolska Wystawa Sztuki – Łaźnia 2021 w 45. rocznicę Radomskiego Czerwca’76


26.06.2021.; godz. 15.00
Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, Radom, ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 16.07.2021

Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza na Ogólnopolską Wystawę Sztuki zatytułowaną „Wolność kocham i rozumiem…” Wystawa towarzyszy obchodom 45. rocznicy Radomskiego Czerwca’76.

Na wystawie swoje prace prezentuje 16 autorów. Ekspozycja stanowi opowieść, nie tyle o wydarzeniach Radomskiego Czerwca’76, ale bardziej o emocjach i uczuciach artystów, jakie ten protest wywołuje w ich pamięci i czym jest w ich świadomości...

Więcej...

Młynarski - Nahorny. 80. rocznica urodzin - koncert

11. lipca 2021 (niedziela), godz. 18.00
muszla koncertowa w parku T. Kościuszki
wstęp wolny

W 2021 roku przypada 80. rocznica urodzin dwóch wybitnych twórców polskiej sceny muzycznej: Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Nahornego. Podczas koncertu usłyszymy utwory z płyt Pogadaj ze mną oraz Tutaj mieszkam a także kompozycje pochodzące z innych okresów współpracy artystów.

Więcej...

Popołudnie artystyczne „MIĘDZY SZTUKAMI”

2 lipca 2021 (piątek),

18.00, ul. Żeromskiego 56
LUSTRA Otwarcie wystawy prac Piotra Jakubczaka i Czesława Czaplińskiego. 

19.00 w muszli koncertowej – koncert formacji JAH Trio „Travelers”

Gorąco polecamy nową wystawę w „Łaźni”. Będzie to kolejna okazja do obcowania z osobowością artystyczną Piotra Jakubczaka, którego w Radomiu gościliśmy już w sierpniu minionego roku. O ile w 2021 prezentowaliśmy różne prace malarskie, tak teraz chcemy pokazać cykl lustra, zrealizowany w ścisłej współpracy z fotografikiem Czesławem Czaplińskim, którego idea uwydatnia się na styku fotografii i malarstwa...

Więcej...

NABÓR NA WARSZTATY FILMOWE KAMERALNEGO LATA


W tym roku American Corner Radom zostaje ponownie partnerem edukacyjnym Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato, a "Łaźnia" RKŚTiG znów występuje w roli współorganizatora inicjatywy. Prócz pokazów filmów amerykańskich, kina samochodowego, spotkań poświęconych medialnej i filmowej edukacji w USA, w ramach festiwalu odbędą się także praktyczne warsztaty filmowe dla młodzieży.

Więcej...

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne o swoim mieście. Wystawa i promocja albumu fotograficznego

22 maja (sobota) 2021 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56

RTF o swoim mieście
Warto ... a właściwie mamy obowiązek, jako jedna z najstarszych organizacji pozarządowych w Radomiu działających w obszarze kultury, przedstawić nasze miasto widziane i uwiecznione przez nas w kadrach fotograficznych. To tak jakby potwierdzić swoimi słowami własną tożsamość. Ważne dla nas jest, by w codziennie widzianym mieście zobaczyć rzeczy niezwykłe, urokliwe, zadziwiające – po prostu godne dostrzeżenia i docenienia. Nie chcemy jednak wymuszonego zachwycania się „wyprasowanym" miastem, ale autentyczne przedstawienie tego, że żyjemy w miejscu, które oferuje tradycję i nowoczesność na swoją własną miarę.

Więcej...

Budżet Obywatelski 2022


Oddaj głos na nasze projekty!!!
Projekty do 50 000 zł
Możesz głosować tylko raz, ale na tyle projektów ile chcesz.

PROJEKT nr 35
Street art NeSpoon w Radomiu - podnieśmy jakość estetyki przestrzeni publicznej miasta

PROJEKT nr 36
XX-wieczny Radom na ścianach ulicy Wąskiej

Więcej...

DOTYK TKANINY


28 maja (piątek) godz. 17.00
ul. Traugutta 31/33, Radom
wystawa czynna do 18 czerwca 2021 r.

DOTYK TKANINY to wystawa dotycząca ubioru, a szerzej tkaniny w kontekście ciała ludzkiego i odczuć jakie mamy gdy DOTYKAMY TKANINY i gdy TKANINA DOTYKA nas. DOTYK to zmysł, na którym skupiamy się przy tworzeniu tej wystawy. Chcemy pokazać szerokiej publiczności nasze kreatywne pomysły, na temat zetknięcia się tkaniny z ciałem człowieka. Ideą przyświecającą nam jest współczesny trend odejścia od produkcji masowej odzieży i skłonienia się ku indywidualnemu podejściu do kwestii ubioru...

Więcej...

Nim opuszczą szlaban. Recital Grzegorza Molendy


19.06.2021; godz. 20.00
Muszla Koncertowa w parku im. T. Kościuszki

Grzegorz Molenda – tekściarz, satyryk, kompozytor działający w nurcie szeroko rozumianej piosenki literackiej i kabaretowej, artystycznie związany z KŚT „Łaźnia” i Teatrem Powszechnym w Radomiu. Współzałożyciel grupy „Po prostu zespół”. Z wykształcenia teatrolog i polonista...

Więcej...

Nasza Autobiografia. Wspólne śpiewanie największych polskich przebojów lat 80.


18.06.2021; godz. 20.00
Muszla Koncertowa w parku im. T. Kościuszki

Transformacje polityczne i społeczne lat 80-tych bardzo mocno zaznaczyły się w muzyce tego okresu. Młode zespoły nie pozostawały obojętne na polską codzienność. Powstały wtedy utwory, które wówczas robiły wielkie wrażenie na odbiorcach. Tak wielkie, że do dzisiaj są znane, chętnie słuchane – stały się utworami kultowymi...

Więcej...

Helplessness – Dorota Sak

Wystawa w ramach cyklu: „Pracownie – Konfrontacje”
Wernisaż online na kanale YouTube oraz na Facebook: 23 kwietnia (piątek) 2021 r., godz. 19.00

Kolejna edycja wystaw w ramach cyklu: „Pracownie – Konfrontacje”, którego głównym założeniem jest badanie zależności, relacji prezentowanych artystów.
W tegorocznej edycji prezentujemy dwie twórcze kobiety: Hannę Wojdałą – Markowską oraz Dorotę Sak, artystki, które mają za sobą 30 lat pracy twórczej. A ich znajomość miała początek na studiach na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Więcej...

Remigiusz Sitek - El apasionante

Prezentacja wystawy online na kanale YouTube oraz na Facebook
16 kwietnia (piątek) 2021 r., godz. 19.00

Moja wystawa nosi nazwę „El Apasionante”, co z Hiszpańskiego na polski znaczy „Ekscytujące”. Tak też chcę zachęcić moich gości do oglądania moich prac. Są tam dwie prace z hiszpańskim pazurem, ale i inne są „bardzo ostre”! Były one wykonywane w czasie gdy byłem zamknięty w czterech ścianach podczas szalejącej pandemii...

Więcej...

Michał Wierba & Mag Balay: LET’S MAKE MUSIC

Przez muzykę do kreatywności. Koncert edukacyjny
Premiera online: 18 maja (wtorek) 2021, godz. 18.00 (YouTube, Facebook)

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie z duetem Michał Wierba & Mag Balay. Muzyczny performance inspirujący odbiorców do bardziej świadomego odbioru treści koncertowych czy, szerzej ujmując, do codziennego zainteresowania muzyką. Posłuchamy różnych gatunków, od klasyki, przez jazz do folku i elektro. Do tego fachowe komentarze, mini-wykłady oraz niekonwencjonalna formuła przekazu. I instrumentarium, w którym zaskoczyć mogą techniczne nowinki zestawione ze stuletnim, łaźniowym klasykiem Bechsteinem. Zaś w tle, stosowna do sytuacji koncertu bez publiczności, scenografia, dyskretnie eksponująca walory zabytkowego budynku siedziby głównej Łaźni. Nagrania odbywały się w Radomiu, 14 kwietnia 2021. Michał Wierba znany jest od lat radomianom z autorskich projektów jazzowych. Mag Balay gościliśmy po raz pierwszy.

Więcej...

Mirosław Czyżykiewicz „The best of”


15 maja 2021 (sobota), godz. 17.00
Premiera online: YouTube,
Facebook
Współpraca: Magdalena Czyżykiewicz-Janusz

Mirosław Andrzej Czyżykiewicz (ur. 1 marca 1961 w Gorlicach) – polski pieśniarz, gitarzysta, poeta, kompozytor, artysta grafik. Przedstawiciel nurtu polskiej piosenki literackiej i poezji śpiewanej, w swojej twórczości prezentujący refleksyjne podejście do życia jako do tematu. Jako muzyk (wokalista i gitarzysta) debiutował w rodzinnym mieście w zespole Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki. Z tą formacją w 1981 r. trafił na Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Obecnie artysta podkreśla swój mocny związek z tym festiwalem oraz samym miastem, do którego często wracał, zdobywając nowe doświadczenia muzyczne. Warto przypomnieć, że Mirosław Czyżykiewicz wpisał się również w historię radomskiej „Łaźni”, goszcząc dwukrotnie na przełomie wieków jako gwiazda Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję.

Więcej...

„Pieśni Kresów Naszych” - Jan Kondrak & Adam Szabat


14 maja 2021 (piątek), godz. 17.00
Premiera online: YouTube, Facebook
Na gitarze: Waldemar Korzeniowski

„Pieśni Kresów Naszych” – koncert piosenek autorskich Jana Kondraka i Adama Szabata utrzymany w konwencji na dwa głosy męskie i gitarę. Większości kompozycji towarzyszy klimat nostalgii. Z jednej strony to osobiste wyznania, pełne tęsknoty za czasem minionym, za ludźmi, którzy odeszli, za miejscem dziecięcych zabaw, z drugiej zaś opowieści o tragicznej historii kresów i zwyczajnym człowieku w nią wplątanym. Nietuzinkowe teksty i chwytające za serce melodie okraszone są dodatkowo barwnymi opowieściami autorów, którzy czasem występują w roli świadków historii. Istotnym elementem tego wydarzenia jest mistrzowski akompaniament Waldemara Korzeniowskiego wcielającego się jednocześnie w rolę dyrygenta.

Więcej...

28. OTŚP - Recital Zbigniewa Zamachowskiego


8 maja 2021 roku (sobota), godz. 17.00
28. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia”
PREMIERA ONLINE na kanale YouTube oraz na Facebook

Recital Zbigniewa Zamachowskiego – znanego aktora teatralnego i filmowego, to spotkanie ze sztuką na najwyższym poziomie. W koncercie usłyszymy autorskie utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Osieckiej, Nohavicy, Bukartyka, Stinga, Przybory, Wasowskiego i wielu innych. Nie zabraknie przeboju Kobiety jak te kwiaty, znanego z plebiscytu radiowej „Trójki”, pochodzącego z przedstawienia Zamach na MoCarta. Artyście towarzyszyć będzie kompozytor i pianista – Roman Hudaszek.

Więcej...

Moje pejzaże wystawa - Krzysztofa Mańczyńskiego

5 lutego (piątek) 2021 r.
godz. 18.00 - wernisaż wystawy, Łaźnia, Galeria sztuki, ul. Traugutta 31/33
godz. 19.00 - prezentacja wystawy online na kanale YouTube oraz na Facebook

Krzysztof Mańczyński artysta malarz i rzeźbiarz urodzony w 1940 roku w Radomiu. W 1968 roku ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w Pracowni Ilustracji Książkowej pod opieką prof. Jana Marcina Szancera...

Więcej...

WIESŁAW WARCHOŁ JAK ŻYCIE MOJE 1948–2020

16 lutego (wtorek) 2021 r.,
godz. 18.00 - wernisaż wystawy, Łaźnia, ul. Żeromskiego 56
godz. 19.00 - prezentacja wystawy online na kanale YouTube oraz na Facebook
wystawa czynna do 5 marca 2021 r.

Wiesław Warchoł urodził się w 1948 r. w Pionkach. Tam ukończył Szkołę Podstawową oraz Technikum Mechaniczne. W 1965 r. ukończył pierwszy kurs fotograficzny prowadzony przez inż. Mieczysława Walaszka w Hufcu Harcerskim w Pionkach. W latach 1966-67 prowadził szkolenia harcerzy oraz laboratorium w ww. Hufcu, a w okresie 1967-68 miał też własną pracownię w wynajętym pomieszczeniu w „Kasynie” zakładów Proch-Pionki. Założył i prowadził studio i laboratorium w Domu Kultury w Pionkach...

Więcej...

Nieznaczności - Mateusz Pawełczyk


5 marca (piątek) 2021 r., godz. 18.00 - wernisaż wystawy
wystawa czynna do 26 marca 2021 r.
Łaźnia, Galeria sztuki, ul. Traugutta 31/33

Krzywe linie, próby, błędy, szkice, rysunki, poprawki, zmiany, szarości i brud pracowni. Poszukiwanie prawd malarskich w tych zakresach codzienności twórczej, prowadzi do ciekawych, w mojej ocenie zestawień. Rozwiązania dla swoich kompozycji odnajduję w plamach zastanych na palecie, obok palety, na powierzchni pracowni analizując układy, jakie tworzą. To elementy wyrażające mnie w sposób dosłowny, bliski, są niewymuszone, powstają naturalne, oczywiście w ujęciu malarskim...

Więcej...

Wystawa Doroczna Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego wernisaż wystawy online – premiera

19 stycznia 2021 (wtorek), godz. 18.00

Nowy rok działalności „Łaźni” inaugurujemy kolejną edycją Wystawy Dorocznej Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. To sprawdzona, wypracowana w cyklu ponad 40 edycji, formuła wystawy zbiorowej, służącej zarówno propagowaniu walorów fotografii, jak i energii społecznej środowiska miłośników obiektywu...

Więcej...