PROJEKCJE - JULIA KUREK / BARTOSZ KOKOSIŃSKI

Wernisaż: 14 października (piątek) 2022 r.
Ekspozycja w obu budynkach Łaźni RKŚTiG
17.00 – ul. Żeromskiego 56
18.30 – ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do:
10 listopada 2022 r. – ul. Żeromskiego 56
4 listopada 2022 r. - ul. Traugutta 31/33

Wystawa „Projekcje” w ramach cyklu "PRACOWNIE - KONFRONTACJE" jest próbą nawiązania artystycznego dialogu pomiędzy twórczością Bartosza Kokosińskiego i Julii Kurek. Ich prace prezentowane we wspólnej przestrzeni będzie można zobaczyć w Łaźni przy ul. Żeromskiego. Indywidualne wypowiedzi artystyczne zostaną zaprezentowane w Galerii Łaźnia przy ul. Traugutta. Bartosz Kokosiński przedstawi modele, które towarzyszą jego pracy nad obiektami, wywodzącymi się z formy krosna malarskiego i podobrazia. To delikatne, tekturowe szkice, przybliżające warsztat pracy. W Radomiu, pierwszy raz, zostaną pokazane jako wystawa. Julia Kurek zaprezentuje zapisy działań performance, które zostały zrealizowane na przestrzeni ostatnich lat w różnych miejscach świata. Działania te odbywały się w przestrzeniach miasta oraz w galeriach.

Julia Kurek jest artystką wizualną, performerką, autorką prac wideo i instalacji. Tytuł doktora habilitowanego uzyskała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2018 roku, doktora w 2015 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – studia doktoranckie, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – studia magisterskie. Studiowała również w Istambule Marmara Universitesi 2008-2009. Obecnie wykładowczyni dwóch uczelni: Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Intensywnie działa w przestrzeniach wystawienniczych. Brała udział w wielu wystawach, festiwalach i przeglądach sztuki m.in w Anglii, na Białorusi, Brazylii, Chorwacji, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Islandii, Izraelu, Japonii, Kenii, Meksyku, Niemczech, Norwegii, Rosji, Rumunii, Serbii, Stanach Zjednoczonych, Szkocji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanie, Turcji, Włoszech i Polsce.

Bartosz Kokosiński urodził się w 1984 roku. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2009 roku uzyskał dyplom na wydziale malarstwa w pracowni Andrzeja Bednarczyka i Witolda Stelmachniewicza. Uczęszczał na zajęcia Grzegorza Sztwiertni oraz Konrada Kuzyszyna. Głównie zajmuje się obrazem i obrazowaniem. Wykorzystując malarstwo i kolekcje przedmiotów tworzy obrazy pożerające rzeczywistość.

Wróć